Novinky

Kraftové přání z nákupní tašky

Tématem dalšího LIVE streamu na YouTube bude využití kraftového papíru a tvorba přání. Vysílání se uskuteční 3. dubna od 20:00 zde a stačí si připravit pár věcí, jejich seznam jsem sepsala níže, a připravit si předlohy, které jsem pro vás také připravila. Budu se opět těšit na společné tvoření.

IMG_3137

Předlohy ke stažení zde

A ještě pro vás mám tip

Kraftový papír na tvorbu přáníček můžete nahradit papírem z nákupních tašek. Stačí si z nich vystříhat jednotlivé formáty. A pozor, překvapivě se jedná o velmi vhodný papír jak pro brushpeny tak pro pero a inkoust a dokonce se na něj dá tisknout vzhledem k nižší gramáži. A díky tomu, že přání podlepené, nikdo nemusí poznat, že k jeho výrobě jste použili recyklovanou nákupní tašku.

IMG_3138

Velikonoční předlohy

Vytvořit vlastnoručně velikonoční výzdobu nebylo jednodušší. Stačí pár plexi kraslic, které si nechávám speciálně pro sebe vyrábět, akrylový nebo olejový fix a předlohy, které jsem si pro vás připravila.

Jak s předlohou pro trénink moderní kaligrafie pracovat?

Pokud píšete na papír, stačí vám Brushpen (fix se štětcovým hrotem) a vytištěnou předlohu můžete jednoduše obtahovat a trénovat tak krasopsaní. Je důležité dodržet jednoduché pravidlo: nahoru píšete lehkou rukou a špičkou hrotu tenkou čáru a dolů na pero tlačíte a píšete tlustou čáru.

V případě obtahování předloh na plexi kraslice musíme použít techniku, která se jmenuje falešná kaligrafie. To znamená, že píšeme tenkým hrotem, který automaticky vytváří tenkou čáru a všechny klesající tahy musíme zdvojit. K psaní na plexi použijte olejový fix PX nebo akrylový fix POSCA(můj nejoblíbenější).

K dozdobení můžete použít například i metalické fixy se štětcovým hrotem Karin DecoBrush.

Předlohy zde: velikonoce-predlohy_2024

IMG_9415

IMG_2693

IMG_3123